Voleybol Kulübümüzün amacı, mümkün olduğu kadar çok sayıda öğrenciye spor yapma olanağı sağlamak ve öğrencileri takım kadrolarına hazırlamaktır. Eğitimimiz öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan çok yönlü bir eğitimdir. Toplu veya topsuz olarak uygulanan voleybol  teknikleri ile çocuğun ilerisi yaşlarda, her türlü hareketinde gerekli olan koordinasyon, denge, ritm ve algılama sürat’ini geliştirmeyi hedeflemekteyiz..

Gelişim dönemindeki öğrenciler üzerinde sporun rolü, yalnızca fiziksel çalışma ve gelişim ağırlıklı değildir. Öğrenciler spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanımak, bir ekibe katılmak, ekip üyesi olarak mücadele etmek, paylaşmak, öz çalışma disiplinini kazanmak fırsatını bulurlar.

Öğrencilerin bu çalışma ortamı içinde başarısını değerlendirirken, öğrencinin çalışmalara devamı ve katılımı, çalışma disiplini, kendini geliştirme arzusu ve grup içinde kendini ne kadar geliştirebildiği önemlidir.

Voleybol kulübümüzde uygulanan programlar, çocuklarımızın seviyelerine göre hazırlanmış olup, bu programlardaki öncelikli hedef, çocuğun sportif becerisini arttırmak, voleybol temel tekniklerini öğretmektir.

Menü